karcma

Karcma u Borzanka – Restauracja w Nowym Targu

Góralski charakter, wartości oraz zachwycająca historia, która rozpoczęła się w trakcie XVIII wieku. Znajdująca się na Podhalu oraz odbudowana przez prawdziwych górali Karcma u Borzanka istniała jako zabytkowy Zajazd z wozownią, który w latach 70′ został przejęty przez Skarb Państwa celem utworzenia Regionalnego Muzeum Ziemi Nowotarskiej. Wyznaczone plany nie zostały zrealizowane, natomiast w okresie lat 90′ właściciel Karcmy, Michał Borzęcki – postarał się o odzyskanie i odbudowanie budynku. Od tego czasu rozpoczęła się odbudowa, która przyczyniła się do otwarcia w 2003 roku najstarszego w Nowym Targu Zajazdu o nazwie Karcma u Borzanka.

Co serwuje szef kuchni?

Odniesieniem do stworzenia potraw oraz dekoracji jest góralska tradycja. Restauracja popularna jest z serwowania słynnej kuchni polskiej, a wśród niebanalnych propozycji w menu w lokalu powinno się skosztować między innymi Polędwiczek w sosie z jabłkami i śliwkami według przepisu właściciela, Schabu z grilla pod oscypkiem, Baraniny w sosie własnym czy Gulaszu wołowego. Zajazd posiada również specjalność szefa kuchni, którym jest niebywale serwowane koryto góralskie posiadające tradycyjne specjały. Na Podhalu nie może zabraknąć także góralskich trunków takich jak Herbaciany Grzaniec czy Góralska Rozgrzewka. Całości nadaje wnętrze lokalu, w którym można podziwiać zabytkowe zdjęcia uwieczniające Zajazd w dawnych latach, góralskie masywne stoły, zdobienia i góralskie wzory. By tradycji stało się zadość, załoga Zajazdu wykonuje serwis w tradycyjnych strojach góralskich.

Poznaj prawdziwą gościnność!

Zorganizuj najważniejsze dla Ciebie wydarzenie w karcmie pełnej klimatu oraz gościnności. Załoga restauracji zadba o najważniejsze detale oraz nastrój Twoich gości. Zrób swoje wesele, komunię lub chrzciny, gdzie możesz liczyć nie tylko na znakomite menu, lecz także na znakomite oko w doborze kwiatów lub dekoracji na Twoje przyjęcie. Karcma w trakcie Twojej imprezy okolicznościowej, zadba również o najmłodszych Gości, przygotowując między innymi płyty z dziecięcą muzyką oraz liczne zabawy.

Docenione umiejętności

Trzykrotnie ogłoszona jako Regionalna Karczma Małopolski i odznaczona Medalem Pamiątkowym 650-lecia Nowego Targu. Restauracja u Borzanka to systematycznie nagradzana Karcma na Podhalu w kategorii zakład gastronomiczny. Liczne ordery uzyskała, oferując niezwykle przygotowany asortyment tradycyjnych potraw i napojów z uwzględnieniem w pełnej okazałości tradycyjnych smaków regionu. Specjalne wyróżnienia przyznano za znakomite wyroby szefa kuchni takie jak Kwaśnica Góralska z żeberkiem wędzonym, Jagnięcinę Podhalańską czy Polędwiczki Wieprzowe z grilla według przepisu Babci Borzankowej.

Wyjątkowe miejsce na mapie Podhala

Odwiedzając Podhale to jeden z punktów na mapie, w którym z pewnością musisz się pojawić! Poznaj prawdziwą gościnność górali oraz tradycyjne potrawy. Poczuj ten nastrój odwiedzając naszą niezwykłą Karcmę u Borzanka, zlokalizowaną w malowniczym Nowym Targu lub zapoznaj się z naszą ofertą na dedykowanej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.